Портовий навантажувач


Несприятливі погодні умови ставлять перед морськими портами завдання швидкого та рівномірного навантаження різних матеріалів (зерна, вугілля тощо), а також очищення та класифікації за потрібними фракціями. Для вирішення цього завдання фахівцями ДРОБМАШу було розроблено спеціальне обладнання для морських портів. Зокрема створено комплекс, що дозволяє очищати вугілля від магнітних включень із класифікацією на потрібні фракції.

Відмінною особливістю комплексу є можливість переоснащення для переходу з одного виду матеріалу на інший. Для швидкого та рівномірного завантаження вугіллям (або іншими сипучими матеріалами) трюмів суховантажного судна з причалу розроблений портовий навантажувач. До його складу входить вібраційний живильник з об’ємом бункера 12 м3. та конвеєр із шириною стрічки 1000 мм, встановлений на ходовій рамі з електроприводом.

Живильник завантажується фронтальним навантажувачем і рівномірно подає матеріал у приймальний пристрій стрічкового конвеєра, який транспортує матеріал у зону завантаження трюму суховантажного судна з дотриманням центрування вантажу. Управління навантажувачем здійснюється з переносного пульта керування. Перший дослідний зразок нині проходить випробування у Бошняківському вугільному розрізі (о. Сахалін).


Схожа техніка